Společnost Autokomplex Menčík je rodinná firma s dlouholetou tradicí. Uplynulo již 30 let od doby, kdy pan Zdeněk Menčík spolu se svými syny Zdeňkem a Liborem v roce 1993 založil společnost, která je autorizovaným partnerem pro prodej a servis vozů značky Škoda.

První myšlenkou bylo proniknout na pražský trh. Po dlouhém hledání se zakladatelům podařilo najít vhodný prostor na Vinohradské třídě, která byla v té době nazývána automobilovou ulicí. Nový autosalon značky Škoda byl otevřen v září 1993. Servis se v té době nacházel ve Strašnicích.
Při vybírání vhodného názvu pro dealerství padla volba na "autokomplex", který znamená opravdu komplexní služby pro zákazníky. V tomto slově je tedy schován, jak prodej nových i ojetých vozů, náhradních dílů, tak i servisní služby v oblasti mechanických, klempířských a lakýrnickcýh prací včetně pneuservisu. 

V roce 1995 se otevřelo servisní zázemí v Karlíně v Korybutově ulici, kde byla na začátku pouze mechanická dílna. Areál se postupně rozšiřoval a modernizoval, aby nabízel zákazníkům komplexní služby. Během rekonstrukcí se tak vybudovalo druhé prodejní místo pro nové a ojeté vozy. 
Majitelé neradi vzpomínají na srpen roku 2002, kdy kompletně vybudovaný autosalon v Karlíně zatopila tisíciletá vody. Stále si vybavují smutný pohled na areál společnosti, ve kterém bylo 2,8 metru vody. Díky všem přátelům, známým, zákazníkům, a hlavně zaměstnancům se podařilo firmu po několika měsících "postavit znovu na nohy". Trvalo sice více než 10 let, ale možná i díky povodním se Karlín proměnil v moderní rezidenční čtvrť, vyhledávanou nejen pro bydlení, ale i podnikání.

V roce 2006 se Menčíkům podařilo získat prostory v ulici Červíčkova u benzínové pumpy v Benátkách nad Jizerou, kde vybudovali nový autosalon. A protože i benáteckým zákazníkům chtěli nabídnout veškeré služby, v roce 2010 koupili areál bývalých stavebnin v ulici Mladská, který přestavěli dle standardů Škoda Auto na autorizovaný servis a prodej ojetých vozů Škoda Plus. 
Standardy Škoda Auto musel splňovat i autosalon v Karlíně, a proto se majitelé rozhodli pro velkou rekonstrukci a v lednu 2016 postavili zcela novou multifunkční budovu s novým showroomem, kancelářským zázemím a 14 byty.

V současné době i po třeceti letech se stále jedná o rodinnou firmu, pro kterou je nejdůležitější spokojený zákazník, řídí se mottem: "My se staráme, vy si užíváte". 
Do budoucna chtějí majitelé i nadále poskytovat kvalitní služby nejen stávajícím ale i novým zákazníkům. 

Přijďte nás navštívit do jednoho z našich showroomů a vyberte si z pestré nabídky vozů Škoda. Naši certifikovaní prodejci Vám rádi poradí s výběrem dle Vašich přání a požadavků a také zodpoví všechny Vaše dotazy.
V naší nabídce naleznete nejen nové vozy na objednání, ale i vozy skladové a ojeté s garancí najetých kilometrů, které jsou k rychlému odběru. Samozřejmostí je i testovací jízda, při které si můžete vůz vyzkoušet v reálném provozu. Při výběru nového vozu můžete také volit prvky z široké nabídky Škoda Originálního příslušenství.