Posádka
David Tomek – jezdec
Marek Zeman - navigátor

Technika
vlastní vůz FABIA Rally2

Odborné řízení
Roman Kresta, Jiří Tošovský

Servisní zajištění
Kresta Racing

Partneři
TOP TRANS HIGHWAY s.r.o.
Jiří Tošovskýs.r.o.                
MUT Automotive, s.r.o.
WTS drive s.r.o.
Greeninvest Pluss.r.o.
Truck pool a.s.   

David Tomek

Datum narození
19.4. 1987

Místo narození
Mělník

Stav
ženatý, 2 děti

Největší úspěchy
2. místo absolutně Rally Hořovice 2005
1. místo ve třídě A6 Rally Bohemia, Rally Třebíč 2006
1. místo MMČR ve třídě A6 2006
Účast na MS Rally Deutschland 2007
2. místo ve tříde Junior 2007
3. místo ve 2WD Rally Bohemia 2010
10 .místo absolutně MITROPA Rally Cup 2010
1. místo ve třídě Junior MITROPA Rally Cup 2010
1. místo v hodnocení národů MITROPA Rally Cup 2010

 

Něco k začátkům...

Od mala mě to táhlo k autům a za vším stál samozřejmě můj táta - od roku 1990 podniká v autodopravě, takže jsem se motal okolo kamionů prakticky pořád a když v roce 1997 začal závodit, už nebylo cesty zpět... Rally mě dostala a nic se na tom zatím nemění.

Ve třinácti letech jsem začínal s rallycrosem poté jsem přešel na závody do vrchu a když mi bylo 18, tak přišli na řadu konečně soutěže.

První kilometry v rally se datují k roku 2005 kdy jsem jel se Škodou Felicií KitCar 1.6 (po Fabiu Dantim dva podniky Volného poháru v Hořovicích a Havlíčkově Brodě. První závod s licencí byl Rallysprint Kopná s Richardem Nesvadbou. První titul MMČR přišel ve třídě A 6 v roce 2006. Od té doby se pravidelně účastním podniků MMČR, MČR Sprintrally a několika podniků v zahraničí včetně MS, konkrétně Rally Deutschland. Přes vozy Škoda Favorit, Škoda Felicia KitCar 1.6, Renault Sport R 3 a Škoda Fabia S 2000, teď nyní pravidelně usedám do Škoda Fabia Rally 2.

Díky profesionálnímu servisnímu zázemí Kresta Racing a odbornému vedení Romana Kresty a Jiřího Tošovského se snažíme posouvat stále dál k lepším výsledkům. V letošní sezóně jsme se stali součástí dealerského teamu ŠKODA, za což jsme strašně moc rádi a těšíme se na spolupráci.

 

Položili jsme našemu závodníkovi několik otázek před začátkem sezóny:

  • Co považuješ za své největší vítězství??

Za svoje největší vítězství asi považuji titul ve třídě A6 v roce 2006. Jinak si vážím, každého dílčího úspěchu na závodech a jsem rád, že se už 15let držím na rallyové scéně.

  • Jak se těšíš na nadcházející sezónu a novou spolupráci???

Na sezonu se těším moc, jsem škodovák a poprvé za celou svou kariéru jsem se stal součástí uceleného programu a navíc když celý program zaštituje Škoda je to pro mě splněný sen. Je to pro mě čest.

  • Jaký je tvůj cíl v této sezóně?

 Cíl v letošní sezoně je nakouknout do první desítky, ale jak ukazuje startovní listina Valašské Rally bude to víc než těžké....